Давно це було. Жив собі на світі цар. Він був дуже багатий, але найбільшим своїм багатством цар вважав свою єдину доньку Даринку. Донечка росла розумною, гарною, слухняною дівчинкою.

Прийшов час одружитися принцесі. У царя були думки з цього приводу, він хотів сам посватати їй багатого принца. От коли сказав про своє рішення принцесі, то вона дуже засмутилася, бо не хотіла того принца. І ось що вона придумала. Принцеса сказала батькові, що вийде заміж за того, хто відгадає три загадки. Цар подумав і погодився, бо дуже любив свою Даринку.

От цар розіслав гінців по всьому світу. І рознеслася звістка про те, що принцеса вийде заміж за того, хто відгадає три загадки. Багато женихів посідали на своїх коней і поскакали до принцеси.

А в одному маленькому селі жив хлопець Іван. Він був високий, гарний, працьовитий, та ще й розумний. Був у Йвана кінь білої масті. Хлопець доглядав коня, дбав про нього. Бувало, не ляже спати, поки не дасть йому чогось смачненького.

От вирішив Іван теж спробувати відгадати ті загадки. Вирушив до принцеси, а там женихів купа. Виходять від неї сумні та невеселі, ніхто не може розгадати. Івана охорона не пускає до принцеси, бо бідно вдягнений. От відійшов Іван з конем у поле, стоїть та журиться. Аж тут кінь заговорив людським голосом:

— Не сумуй Іване, все буде добре. Залізь мені в ліве вухо, а вилізь з правого і побачиш, що буде.

Іван тільки доторкнувся своєю рукою до вуха коня, а вже й вискочив з другого боку. Дивиться на себе, а на ньому коштовне вбрання, чудові чоботи.

Тепер варта пропустила хлопця до принцеси. Зустріла вона Івана, посміхнулася йому та й каже:

— Якщо відгадаєш мої загадки, Іване, то стану твоєю дружиною. Ось мої загадки: «Що на світі найбагатше? Що на світі наймиліше? Що на світі найскоріше?»

Подумав трохи Іван, та й відповідає принцесі:

— Найбагатша на світі — земля, наймиліший на світі — сон, а найпрудкіша — думка.

Зраділа принцеса правильним відповідям Івана, підійшла до нього поцілувала і погодилася бути його дружиною.

Жили вони довго, щасливо і весело. І цар був задоволений.