Це було ще за часів кріпацтва. Лютою зимою поселив пан сім’ю в будинку при дорозі, як їхати у Крим. Їздили люди в Катеринослав за харчами. Хазяїн будинку займався господарством, держав волів, свиней. Він поїхав разом з робітниками в Катеринослав, вдома залишив жінку з дітьми.

Ввечері жінка пішла поратись по господарству. Тим часом якийсь бездомний чоловік зайшов до хати і вмостився під ліжком, сидів там поки господиня не ввійшла до хати. Вона запалила свічу, насипала їсти собі і дітям. Раптом чоловік виліз з-під ліжка і сказав:

— Чому ти як поралась, не зачинила хати? А тепер насипай і мені їсти.

Жінка страшенно налякалась, але їсти йому дала. Чоловік почав погрожувати їй, лякав, що вб’є чи повісить їх. В хатині була комора, що мала міцний засув. Жінка з ним розмовляла та дійшли вони до комори, вона швидко закрила його за засувом. Він спочатку сварився, але потім просив вибачення. Жінка не звертала на його розмови уваги.

Почало світати, жінка вийшла на подвір’я . Вона чула як неподалік рипів сніг і лунали слова «Гей!...гей!...». Вона відразу ж здогадалась що це чоловік. Дружина його дочекалась, розповіла всю історію з блудним чоловіком. Хазяїн хотів його побити, але коли відкрив комору, то подорожній лежав мертвий.